Statistici webStatistici webStatistici web

joi, 10 noiembrie 2011

Din pacate aceasta situatie ca si multe altele sunt create de oameni fara pic de suflet in ei, de oameni care inca sunt coborati direct din copaci care nici macar bunul simt de a nu face rau semenilor lor nu-i impiedica sa arunce catele gravide in strada in loc sa-si duca catelusa la sterilizat ca sa nu mai vorbesc la ce munca si cheltuiala ne implica pe noi care nu am avem odihna nici noaptea nici ziua.........sunt epuizata si fizic si psihic de situatile cumplite care nu se mai termina
Vrem sa aratam lumii realitatea despre acesti catei, ca nu sunt deloc agresivi, ca se pot juca si pot oferi o afectivitate si o recunostinta de neimaginat. Tocmai pentru asta am fost sa vizitam si cateii adoptati si mare ne-a fost multumirea vazand legatura formata intre aceste suflete si familia adoptiva si mai ales ca o duc mult mai bine. 

    Chiar daca este greu, ne dorim ca fiecare catel sa aiba parte de un om care sa-l ingrijeasca, pentru ca Dumnezeu i-a lasat in grija noastra nu pentru a-i omora si chinui, ci pentru a le garanta dreptul la viata. 

    Nu poti sa traiesti in lumea asta daca nu iubesti un animal, o floare. Inseamna ca nu stii sa pretuiesti viata, pe cel de langa tine – indiferent ca este om sau animal - nu vei stii sa pretuiesti adevaratele sentimente. Incercati sa fiti empatici si puneti-va sentimentele la incercare, daca nu ne credeti !